Ako na dlhé vlasy? Toto sú naše tipy!

My ženy sme zaujímavé stvorenia. Ak máme dlhé vlasy, tak chceme krátke a keď máme krátke, tak chceme dlhé. Toto je azda tak starý problém, ako je ľudstvo samo. Skrátiť vlasy je tá jednoduchšia alternatíva. Stačí len navštíviť kaderníka, ten chytí nožnice, urobí párkrát „cvak, cvak“ a váš nový krátky účes je hotový. Trošku náročnejšie to je s dlhými vlasmi. Môžete sa síce rozhodnúť pre rôzne vlasové príčesky, ale povedzme si úprimne, to nie je to pravé orechové. Na dlhých vlasoch by ste teda mali pracovať neustále počas celého života. Ale ako by to malo byť po správnosti?

Nie nadarmo sa vlasom hovorí, že sú „korunou krásy“. Vlasy totiž patria medzi jednu z vizitiek ženskej krásy a preto by ste jej starostlivosti mali venovať výnimočnú pozornosť. Z tohto dôvodu sme pre vás pripravili zoznam zaručených tipov, vďaka ktorým budú vaše vlasy nie len dlhé, ale aj zdravé a krásne.

Pravidelná návšteva kaderníka

Bojíte sa nožníc ako čert kríža, aby ste vlasy nemali kratšie ani o centimeter? Toto jednoznačne nie je ten správny prístup. Po správnosti by ste návštevu kaderníka mali absolvovať každých 6 – 8 týždňov, kedy sa zastrihnú práve zničené končeky. Kaderník vám okrem iného ponúkne aj užitočné rady, ako upravovať vlasy, aby sa vám čo najmenej lámali.

Správne umývanie vlasov

Vedeli ste, že nesprávnym umývaním vlasov môžete poškodiť končeky vlasov? Aj keď ste sa nad tým doteraz nezamýšľali, tak naozaj je tomu tak. Dbať by ste preto mali nie len na výber správnych prostriedkov na vlasy, ale aj na ich použitie. Pri umývaní vlasov sa teda vyhýbajte zbytočnému zauzleniu vlasov alebo drsnému zaobchádzaniu, ktoré by mohlo vlasy polámať. Na záver nezabudnite použiť balzam alebo masku, ktorá vašim vlasom dodá silu a jemnosť.

Po umytý sa vyhnite baleniu vlasov do osušky. Stačí ak vlasy opatrne vložíte do osušky a zbavíte tak prebytočnej vody. Nie je potrebné aby vlasy ostávali aj naďalej v osuške. Snažte sa svoje vlasy usušiť voľne na vzduchu, i keď uznávame, nie vždy to je možné. Spať s mokrými vlasmi sa tiež neoplatí, nakoľko sa ráno môžete zobudiť s tým, že ich máte ešte stále mokré, alebo na to, že na hlave zauzlenú guču vlasov, ktorú nevyčešete ani za rok.

Stajling vlasov

Chápeme, že niekedy vlasy potrebujú stajling za pomoci rôznych produktov, žehličky na vlasy alebo gumičiek na vlasy. V takýchto prípadoch by ste mali dbať na kvalitu produktov a šetrný stajling. V prípade úpravy vlasov kulmou, žehličkou na vlasy alebo fénom, dbajte na ochranu vlasov pre teplom, ktorú vám zabezpečia rôzne vlasové produkty. Šetrným a efektívnym pomocníkom na úpravu vlasov je tiež aj naparovacia žehlička na vlasy, ktorá vlasy nevysušuje. Žehlička je tiež vhodná aj na vytváranie vĺn, takže sa stane vaším must have na dovolenkách!

Gumičky naše každodenné! Vedeli ste, že aj ony môžu byť zodpovedné za lámavosť vlasov? Príliš pevne spojené vlasy sa totiž oveľa rýchlejšie lámu, ako tie ktoré sú ponechané voľne. Alternatívou sú preto špirálové gumičky do vlasov, ktoré nie len udržia vlasy v cope, ale ani ich nepolámu a neobjaví sa nechcená „nálepka“ po gumičke, keď svoje vlasy rozpustíte.

Výživa a vitamíny

V princípe to je veľmi jednoduché, čo do tela dávame, to bude na ňom badateľné aj zvonka. Dôležitou súčasťou potravy by preto malo byť ovocie, zelenina a bielkoviny, nakoľko takto vieme telu najefektívnejšie dodať živiny a vitamíny, ktoré potrebuje. Existujú však prípady, kedy nestačí ani pestrá strava a vtedy nie je žiadna hanba siahnuť po vitamínoch a rôznych kvalitných výživových doplnkoch. V dnešnom svete sú už dnes všetky vitamíny a doplnky výživy vyvinuté s maximálnym ohľadom na zdravie a obsahujú všetky potrebné vitamíny. Takýmto príkladom sú aj vitamíny Magic Hair Gummies, ktoré slúžia pre zdravie vlasov, nechtov a pokožky. Majú atraktívnu konzistenciu, príjemnú vôňu a super malinovú príchuť, vďaka čomu sa starostlivosť o vlasy stane zábavou! Alternatívou sú napríklad aj šumivé tablety Magic Hair Splash alebo kapsule Magic Hair Max, ktoré obsahujú správny pomer vitamínov ako napríklad zinok, selén a vitamíny B, D a A.

Považujete naše rady za užitočné? Už vám neostáva iné ako ich aplikovať v praxi a nájsť tie správne produkty na www.beautyfy.sk.