Chcete na leto vyrysovanú postavu? Tento výživový doplnok vám pomôže!

Určite to pozná každá z nás. Leto a obdobie plaviek sa blíži rýchlosťou svetla a vy ešte stále uvažujete nad tým ako rýchlo a efektívne schudnúť, vyrysovať postavu? Nuž žiadne zázraky a nečinnosť nás už, bohužiaľ, nezachránia preto je na čase sa postaviť na nohy a vybehnúť do prírody alebo do fitka. Popri pravidelnom cvičení a správnom stravovaní je dôležité do jedálnička zahrnúť aj správne výživové doplnky. Takým sú napríklad aminokyseliny BCAA.

Medzi najpopulárnejšie doplnky výživy, ktoré môžete zohnať na trhu, patria aminokyseliny s rozvetveným reťazcom, ktoré sú inak nazývané aj ako BCAA. Tento doplnok je obľúbený nie len za účelom podpory budovania svalovej hmoty, ale aj kvôli zlepšovaniu výkonnosti a ako pomôcka pri chudnutí.

Čo je BCAA?

Svalový proteín sa skladá z 20 rôznych aminokyselín, z ktorých deväť je esenciálnych. Tie sa v tele nedokážu syntetizovať, takže je potrebné ich prijímať prostredníctvom stravy. Tri z týchto esenciálnych aminokyselín (leucín, izoleucín a valín) sa kvôli svojej molekulárnej štruktúre nazývajú aminokyselinami s rozvetveným reťazcom, teda BCAA.

Aminokyseliny BCAA majú ochrannú a regeneračnú funkciu. Ochraňujú svalové bunky pred metabolickým rozpadom pri tréningovom zaťažení alebo pri chudnutí. Budujú a regenerujú svalovú hmotu.

Ako užívať BCAA?

Odporúčaná denná dávka pre leucín predstavuje celkovo 2-10 gramov, pre izoleucín 48 – 72 miligramov na kilogram telesnej hmotnosti. To v konečnom súčte znamená 20 gramov BCAA s výrazným pomerom leucínu a izoleucínu denne. Odporúča sa užívať 5 až 10 gramov BCAA 30-60 minút pred tréningom a rovnaké množstvo opakovane aj po tréningu. Na trhu je dostupných niekoľko verzií BCAA, ktoré sa líšia vzájomným pomerom jednotlivých BCAA. V závislosti od skladby vášho jedálnička, intenzity tréningu a osobného komfortu si môžete vybrať tú, ktorá bude najviac vyhovovať vašim potrebám. V tejto chvíli nie sú známe žiadne vedľajšie účinky vyplývajúce z ich užívania, BCAA vám akurát môžu vyvolať pocit sýtosti a plného žalúdka.

BCAA Magic body amino sa stanú nie len dokonalým doplnkom pre chudnutie a budovanie svalovej hmoty, ale telo zbavia ako psychickej, tak aj fyzickej únavy vďaka obsiahnutému vitamínu B6. Ovocná príchuť v podobe mango alebo melón sa postarajú o príjemné letné osvieženie a to bez výčitiek! Prášok, ktorý sa jednoducho dá rozmiešať s vodou neobsahuje, pridaný cukor a ani  škodlivý aspartám. 

Ak chcete počas tohto leta predstaviť svoju top formu, tak jednoznačne by ste nemali zabudnúť ani na ďalšie doplnky výživy, akým je napríklad aj proteín. Proteín pomáha udržiavať a zvyšovať svalovú hmotu a udržiavať normálne zloženie a fungovanie kostí. Pri užívaní doplnkov výživy nezabúdajte na zdravú a pestrú stravu, pravidelný pitný režim a pohyb.