Chudnutie ako novoročné predsavzatie? S týmito pomocníkmi to bude hračka!

Aj vy ste si povedali, že tento rok bude váš rok zdravia a chcete zároveň zhodiť aj pár kíl? Tak máme pre vás niekoľko overených tipov. Či ste sa rozhodli pre cvičenie doma alebo preferujete cvičenie v posilňovni, tak jednoznačne je dobré mať pomocníkov. Pri chudnutí vám môže pomôcť niekoľko overených doplnkov výživy a cvičebných pomôcok, ktoré sú cenovo dostupné a pri správnom (po)užívaní aj účinné. Ktoré sú to?

Medzi prvými by ste si mali zadefinovať, aký druh pohybu by ste vedeli pravidelne a s pohodlím vykonávať. Niekto vsadí na skupinové tréningy, akými sú napríklad HIIT, Zumba, Power Joga, spinning alebo tanec, iní zas obľubujú samotu a vyberú si bicyklovanie, beh, posilňovanie vlastnou váhou doma alebo za pomoci strojov v posilňovni. Ak ste objavili to pravé orechové, majte na pamäti, že jedným z kľúčov k vysnívanej postave je konzistentnosť. Vytvorte si teda „kalendár,“ kedy a koľko budete cvičiť a snažte sa ho držať. Ďalšími pomocníkmi sú jednoznačne:

Kvalitné športové oblečenie

Povedzme si na rovinu, komu by sa chcelo cvičiť v nepohodlnom oblečení a tesnej obuvi? Na trhu je množstvo značiek, ktoré sú overené (aj) špičkovými športovcami, teda nemusíte testovať na vlastnej koži. Stačí sa len rozhliadnuť po internete, prečítať si recenzie, dokonca u viacerých influencerov môžete nájsť aj zľavové kódy pre jednotlivé značky. No nie je to super?

Športové potreby

Ak ste sa rozhodli pre cvičenie doma, tak by ste si jednoznačne mali zabezpečiť kvalitnú podložku na cvičenie a športové pomôcky. Podľa toho, čo a ako chcete cvičiť, sú na trhu dostupné činky, kettlebell, posilňovacie gumy na cvičenie a iné. Ak sa rozhodnete ísť „all in,“ tak si viete zakúpiť napríklad aj bežiaci pás, eliptical, balančnú podložku alebo cyklotrenažér. V závislosti od jednotlivých druhov športu je potrebné siahnuť aj po iných doplnkoch, napríklad pri plávaní sa vám zíde aj čiapka na plávanie a plavecké okuliare a do posilňovne sa vám zíde aj opasok na cvičenie a trhačky. Zabudnúť by ste nemali ani na pravidelný pitný režim, s čím vám pomôže široká ponuka rôznych fliaš.

Tip: Pre dosiahnutie pohodlného a efektívneho tréningu vám pomôžu aj smart technológie. Ktoré? Napríklad ak sa vám lepšie cvičí pri hudbe, tak jednoznačne by ste mali investovať do kvalitných bezdrôtových slúchadiel, ktoré vám pri cvičení nebudú prekážať a pri výbere tej správnej motivačnej hudby, vám vedia poriadne zlepšiť výkon. Motivačné môžu byť aj smart hodinky, ktoré dnes disponujú aj rôznymi módmi pre cvičenie. Pri výbere toho správneho módu môžete zaznamenať dĺžku cvičenia, spálené kalórie a efektivitu vášho tréningu. Toto je jeden veľmi dobrý efekt pre zlepšovanie v danej činnosti.

Výživové doplnky

Samotný proces chudnutia môže nakopnúť aj správny výber výživových doplnkov. Účinný efekt nastolí napríklad spaľovač tukov glukomannan, ktorý obsahuje výťažok z  koreňov rastliny zvanej Amorphophallus konjac. Tá sa vyznačuje vysokým obsahom vlákniny a napomáha k správnej funkcii metabolizmu. Magic Body Amino tiež obsahuje esenciálne aminokyseliny, ktoré chránia svalovú hmotu, urýchľujú regeneráciu a napomáhajú spaľovania tukov. BCAA obsiahnuté v prášku znižuje psychickú únavu, čo následne vedie k lepšej motivácii a vyššiemu výkonu počas tréningu.

Azda najchutnejším doplnkom výživy je vegan protein, ktorý je na www.beautyfy.sk dostupný v príchutiach biela čokoláda a čokoláda kokos. Proteín pomáha udržiavať a zvyšovať svalovú hmotu a udržiavať normálne zloženie a fungovanie kostí.

Pri cvičení by ste jednoznačne nemali zabúdať ani správnu životosprávu, ktorej súčasťou sú kvalitné potraviny, pravidelné stravovanie a prijímanie tekutín a v neposlednom rade dodržiavanie 8-hodinového spánku. Už pri prvých mesiacoch by ste mali badať prvé pozitívne zmeny, ako zníženie únavy, viac energie a zhodenie prvých kíl.