Chudnutie ako novoročné predsavzatie? Tieto triky zaručenie zaberú!

Aj vy ste si na nový rok povedali, že tento rok to dáte? Že schudnete? Neostaňte len pri prázdnych slovách a túžbach, ale splňte svoje predsavzatie hravo a jednoducho! Dopomôcť vám môžu aj naše overené tipy a triky.

Chudnutie je komplexný proces, ktorý si vyžaduje správnu životosprávu. Okrem zdravého stravovania je dôležitý aj pravidelný pohyb a prijímanie dostatočného množstva tekutín. K vašej vysnenej postave môžu, okrem iného, dopomôcť aj tie správne výživové doplnky.

Doprajte telu dostatok pohybu a spánku

Cesta k chudnutiu nie je jednoduchá ale pravidelnosť, výdrž a konzistencia sú jednoznačne dobrými základnými piliermi. Svoje o tom vie napríklad aj herečka Rebel Wilson, ktorá rok 2020 deklarovala pre seba ako „Rok zdravia“. Ten sa jej zrejme tak vydaril a páčil, že schudla na nepoznanie. A ako sa jej to podarilo? Okrem toho, že aplikuje Mayr metódu chudnutia, ktorá pozostáva z jednoduchých krokov ako napríklad zamedzenie snackov a nadbytočných sacharidov, zvýšenie príjmu tekutín a proteínov, tak herečka stavila aj na pravidelný pohyb. Začala zľahka, prechádzkami, a dnes sa už môže popýšiť aj tréningami až 6-krát v týždni.

Azda každý z trénerov, okrem pravidelného cvičenia, kladie dôraz aj na dostatočný spánok. Počas spánku sa totiž regeneruje nie len duša, ale aj telo. Podľa vedcov by ideálny spánok mal trvať 7-9 hodín, aby telo stihlo prejsť všetkými fázami spánku. Do nového dňa sa tak prebudíte nie len oddýchnutá, ale plná energie, ktorú môžete zužitkovať v práci alebo počas dlhej prechádzky či behu.

Dbajte na správne stravovanie a prijímanie tekutín

Zvýšený príjem bielkovín, znížený počet sacharidov alebo kalorický deficit. Áno, naozaj tu je na výber množstvo stravovacích metód a diét, ktoré sú zaužívané a osvedčené. Ale pre ktorú z ich sa rozhodnúť? Viac-menej je to na vás, avšak zlatou strednou cestou je ostať v kalorickom deficite, čo znamená prijať menej kalórií, ako telo potrebuje, vďaka čomu sa donúti spaľovať nadbytočný tuk. Zabúdať by ste nemali ani na tekutiny. Dospelý človek by mal vypiť denne až 3 litre vody. Vďaka tomuto sa vám podarí oveľa jednoduchšie chudnúť!

Nie ste fanúšičkou vody? Môžete do nej pridať aj pár kvapiek citrónu alebo limetky, v letnom období pridajte aj pár lístkov mäty a kociek ľadu a osviežujúci nápoj je na svete! Na večer si tiež môžete dopriať aj tekutý dezert bez výčitiek v podobe rastlinných proteínových drinkov alebo smoothies.

Doprajte si pomocníkov

Máte pocit, že to nezvládnete? Nevzdávajte to! V prípade potreby neváhajte siahnuť aj po pomocníkoch. Takými sú napríklad kapsule na chudnutie s výťažkom z diablovho jazyka. MAGIC BODY Glucomannan kapsule sú výživovým doplnkom s vlákninou a extraktom zo zelenej kávy a rastliny s názvom „diablov jazyk,“ ktorá napomáha k chudnutiu. Pri spaľovaní tukov vám dopomôže aj špeciálny krém MAGIC BODY Cellulite Killer, ktorý napne pokožku a pomôže zbaviť sa pomarančovej kože. Krém obsahuje prírodné zložky, ľahko sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva.

Teraz vám už neostáva nič iné, ako si vybrať z našich tipov a výsledok bude zaručený! Držíme palce.