Chystáte sa na dovolenku k moru? Takto by ste mali ochrániť svoje vlasy!

Dovolenka, slnko a more je niečo, čo si počas leta želá azda každá žena. Avšak čo znie lákavo pre nás, nemusí byť lákavé a príjemné pre naše vlasy. Práve slnko, teplo a slaná voda sú faktory, ktoré najčastejšie zapríčinia poškodenie a nadmerné vypadávanie vlasov. Ako by sme sa tak mali starať o vlasy pred a počas dovolenky, aby sme si čo najdlhšie zachovali krásnu a zdravú korunu krásy? Toto sú naše najlepšie rady!

Vlasy sú našou ozdobou a preto jednoznačne chcete, aby hýrili krásou nie len počas leta, ale celý rok. Je preto niekoľko fáz/tipov, ktoré je odporúčané aplikovať (nie len) v dovolenkovom období.

Pripravte vlasy na dovolenku

Ženy chcú byť krásne neustále, avšak počas dovolenky chcú vždy zo seba ukázať to najlepšie. Must have pred dovolenkou je teda návšteva kozmetického salóna, za účelom novej manikúry, pedikúry či rôznych skrášľovacích procedúr. Rozhodne by ste do svojho „repertoára“ mali zahnúť aj návštevu kaderníckeho salóna, kde sa odborníci postarajú o to, aby boli vaše rozštiepené končeky odstrihnuté. Toto je dôležité preto, aby sa počas dovolenky už poškodené vlasy nenarúšali ešte viac. Požiadať môžete aj o špeciálnu kúru alebo hydratačnú masku na vlasy. Ak uvažujete aj o farbení vlasov, tak viac ako pravdepodobne vám kaderník povie, že by ste daný krok mali absolvovať až po návrate z dovolenky. Silné slnko a chlórovaná voda v bazéne totiž môžu vybieliť farebné pigmenty. Ak ste sa aj napriek tomu rozhodli pre zafarbenie vlasov, tak by ste jednoznačne mali používať šampón alebo balzam na ochranu farby.

Ochrana pred UV žiarením

Počas leta svoju pokožku chránime opaľovacím krémom s SPF alebo nosením správneho oblečenia. Občas, však, zabúdame, že ochranu potrebuje aj pokožka na hlave a vlasy a to nie len preto, aby sme nedostali nechcený úpal. Šiltovka, klobúk, šatka alebo čiapka do vody spĺňa hneď niekoľko výhod:

– ochráni vlasy pred UV žiarením
– zabráni namočeniu vlasov v chlórovej alebo slanej vode
– zamedzí spáleniu pokožky na hlave a tvári
– predídete nechcenému úpalu

Starostlivosť počas celého roka

Zdravé a krásne vlasy potrebujú starostlivosť pred a počas dovolenky, ale najmä počas celého roka s ohľadom na jednotlivé ročné obdobia. V princípe však platí, že je dôležité používať ten správny šampón, balzam alebo kondicionér na vlasy a olej na vyčesávanie. Vyhnúť by ste sa mali úprave vlasov teplom ako napríklad kulmou alebo žehličkou na vlasy a spánku s mokrými vlasmi. Medzi chyby, ktorú robí nejedna z nás, patrí tiež česanie mokrých vlasov. Podľa vlasových expertov, tak často narobíte viac škody ako úžitku.

Tradičnou súčasťou nášho jedálnička sa stali tiež doplnky výživy. Vedeli ste, že na trhu sa nachádzajú aj kvalitné vitamíny na ochranu vlasov? Vitamínmi v podobe tabliet sú napríklad Magic Hair Max, ktoré obsahujú všetky dôležité látky a vitamíny pre zdravé a krásne vlasy. Pri pravidelnom užívaní sa jednoznačne môžete tešiť na dlhé a lesklé vlasy, ktoré budú menej vypadávať a menej sa lámať. Bonusom je jednoznačne aj zdravá pokožka a nechty, o čo sa rovnako postará spomínaný vitamín na vlasy Magic Hair Max.