Domáci wellness? Takto načerpá energiu vaše telo i duša

Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele prebýva zdravý duch. Popri zdravom stravovaní, cvičení a doplnkoch výživy by ste nemali zabúdať ani na psychickú pohodu, ktorú môžete nadobudnúť aj za pomoci domáceho wellness. Ako na to? Toto je našich top 5 tipov!

Domáci wellness môže pomôcť telu oddýchnuť si a nadobudnúť stratenú energiu. Potrebné však budú mierne prípravy a menší nákup, ale väčšinu vecí nájdete doma a zadosťučinením bude príjemne strávený čas v spoločnosti obľúbenej hudby či filmu. Nezabudnite ani svojmu okoliu a rodine pripomenúť, že vo vami vyhradenom čase sa bude konať súkromný domáci wellness a v danom čase bude na dverách vašej kúpeľne známe „nerušiť prosím.“

1. Čaj a relaxačná hudba vás naladia

Ten správny čaj a hudba dokážu zázraky! Svoje o tom vedia aj v rôznych ayurvédskych centrách, kde sa kladie dôraz na niekoľko aspektov, vrátane výberu hudby a čajov, ktoré sa počas procedúry podávajú. Hudba by mala byť relaxačná, na internete nájdete množstvo playlistov, čaj si môžete vybrať aj svoj obľúbený alebo v našich končinách sa medzi obľúbené s uvoľňujúcimi účinkami zaraďuje levanduľový, kamilkový alebo mätový čaj. Na trhu sa nachádza množstvo zmesí, ktoré si môžete vopred zadovážiť a otestovať.

2. Postarajte sa o príjemnú atmosféru a urobte si pohodlie

Chcete zažiť vo svojej kúpeľni wellness ako v hoteloch? Tak venujte pozornosť aj detailom. Maximálny relax dosiahnete len v tmavej miestnosti o ktorej osvetlenie sa postará sviečka s príjemnou vôňou. Efekt môžete umocniť aj o kvety vo váze či vetvy eukalyptu, ktorých svieža vôňa pretrvá aj niekoľko týždňov! Pripraviť si môžete aj nejaké drobné občerstvenie čo obľúbenú knihu, voľba je len na vás!

3. Vychutnajte si dlhý a teplý kúpeľ

Počas vášho domáceho wellnessu by sa všetko malo točiť okolo vášho pobytu vo vani. Doprajte si preto dlhý kúpeľ v trvaní aspoň 20 minút teploty 36°C. Tu tiež platí, že by ste mali siahnuť po pene do kúpeľa či oleji, ktorý vo vás navodí pocit pokoja a blahobytu.

4. Vdýchnite život aj vašim vlasom

Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre wellness doma? Hlavne preto, že si môžete dopriať starostlivosť ako nikde inde! Takto môžete vdýchnuť nový život napríklad aj vašej korune krásy. Najlepšími profesionálnymi pomocníkmi pre starostlivosť o vlasy sú produkty z rady Magic Hair, ktoré sa postarajú nápravu vlasov v troch jednoduchých krokoch. Hydratačný šampón Magic Bright (250 ml),  regeneračná maska Magic Bright (250 ml) a vyživujúci a rozjasňujúci bezoplachový krém Magic Bright (150 ml) zvyšujú elasticitu vlasov a posilňujú vlasové vlákna, spomaľujú starnutie vlasov a zabraňujú ich vypadávaniu.

5. Hydratácia pokožky ako sladká bodka na záver

To, že hydratovaná pokožka je kľúčom k večnej mladosti vedeli už aj naše staré mamy. Práve preto by ste mali stúpať v ich šľapajach aj vy a nemali by ste podceniť silu dobrého telového krému alebo telového oleja. Medzi kráľovnú všetkých olejov sa považuje arganový olej, ktorý môžete vmasírovať do pokožky na celom tele, vrátane končekov vlaso. Dnes v 21. storočí však môžete siahnuť aj po vymoženostiach modernej dermatológie, akou je napríklad aj krém proti celulitíde. Magic Body Cellulite Killer môžete aplikovať na problematické partie, kde sa chcete zbaviť celulitídy a pomarančovej kože. Krém jemnými pohybmi vmasírujte do pokožky a nechajte aktivovať spaľovanie tukov a napnutie pokožky!

Gratulujeme, máte za sebou príjemne strávený čas. Určite sa teraz pýtate, že kedy by ste ho mali opakovať opäť. Naša odpoveď je jednoduchá: domáci wellness aplikujte, vždy keď si ho vaše telo vypýta.