Pripravte svoju pokožku na leto už teraz! Toto sú naše top tipy

Každá z nás sa počas leta v bikinách na pláži chce ukázať v najlepšom svetle. Ale ako dosiahnuť bezchybnú pokožku (nie len) počas leta? Rovnako ako aj telo, tak aj pokožku treba pripravovať na letné slnečné lúče v predstihu. Tak predídete nie len nechcenému spáleniu alebo pigmentovým škvrnám, ale vyzdvihnete svoju krásu a uchováte si zdravú pokožku počas celého roka.

Slnečné lúče, pot a slané more jednoznačne dajú zabrať ľudskej pokožke. Tá sa sama nevie ubrániť pred vonkajšími vplyvmi a preto potrebuje našu pomoc! Netreba toho veľa, postačí pridať pár kvalitných produktov či potravín do jedálnička a siahnuť po produktoch na ochranu pokožky. A ktoré sú tie produkty, ktoré by nemali chýbať ani na jednej poličke v kúpeľni?

Zbavte sa nedokonalostí

Ostala vám po vianočných plus kilách nechcená pamiatka? Tak po pobyte v posilňovni nezabúdajte ani na starostlivosť o svoju pokožku, ktorá sa prispôsobuje vašej meniacej sa váhe. Aby bola dostatočne pružná a zbavená nedokonalostí, je potrebné dať stopku celulitíde aj na skrytých miestach! Tam sa najlepšie dostane efektívny krém Cellulit killer a pomôže zbaviť sa pomarančovej kože. Spaľovanie tukov tak pôjde oveľa jednoduchšie a krém obsahuje samé prírodné  a voňavé látky ako napríklad shea maslo, urea, olivový olej, kokosový olej, olej z avokáda, extrakt zo zeleného čaju, uhorkový extrakt, L-karnitín, mentol, rozmarínový olej. No nie je to super? Starostlivosť o pokožku po pobyte v posilke sa tak stane malým rituálom radosti, ktorý sa postará nie len o vytúžený oddych, ale aj o hladkú, pružnú a pevnú pokožku aj na problémových partiách akými sú zadok, stehná a lýtka.

Dosiahnite zdravý bronz

Chystáte sa v lete na dovolenku alebo len chcete dosiahnuť vzhľad zdravej a hnedej pokožky počas celého leta? Tak by ste mali nakopnúť svoje bunky už teraz! Jednoznačným must have výživovým doplnkom je kolagén. Ten podporí hydratáciu pokožky z vnútra, pomôže získať krásne opálenie, ochráni pokožku pred pigmentovými škvrnami či vráskami. Zároveň obsiahnutý vitamín C zabezpečí maximálnu vstrebateľnosť kolagénu a pomôže chrániť pokožku pred formami oxidačného stresu. Okrem pokožky sa zameria aj na zdravie vlasov, ktoré sú v lete tiež vystavené teplu, soli a škodlivému UV žiareniu. Collagen Skin Booster sa jednoznačne stane vaším parťákom ako počas letnej dovolenky, tak aj počas celého roka! Pre dosiahnutie hnedej pokožky ako z Barbadosu môže dopomôcť aj beta karotén. Ten je dôležité začať prijímať už niekoľko týždňov pred intenzívnym opaľovaním. Nájdete ho vo forme výživových doplnkov v lekárňach alebo ho môžete prijímať zo zeleniny, napríklad z mrkvy, červenej papriky či špenátu.

Ochráňte svoju pokožku pred UV žiarením

Koža má síce prirodzenú schopnosť ochrany pred slnečným žiarením, ale to nestačí. Chronické poškodenie totiž nemusí byť viditeľné voľným okom tak, ako je to pri spálení, a môže sa prejaviť až po rokoch v podobe vrások, poškodenia kože alebo predčasného starnutia kože. Dôležité je preto siahnuť po opaľovacích krémoch. Nakoľko my Slováci patríme k svetlejším fototypom, tak je odporúčané siahnuť po vyšších faktoroch, teda SPF 30+ alebo až 50+.

Hydratujte!

Používať kvalitné produkty pre krásnu hnedú a zároveň zdravú pokožku je dôležité. Ale viete, čo vám pomôže najviac na ceste za zdravou pokožkou? Pitie čistej vody a používanie tradičných telových krémov. Presne tak! Urobte si tak osviežujúci sódový nápoj s limetkou a mätou aj viackrát počas dňa. Dodržiavanie pitného režimu tak bude účinné a príjemné zároveň. A pre aké telové mlieko alebo krém sa rozhodnete je už len na vás, určite máte svojich favoritov, ktorí dodajú pokožke hydratáciu a vás zabalia pred spánkom do príjemnej vône.